Co to jest OEKO-TEX ®? I dlaczego powinieneś szukać tej etykiety na odzieży dziecięcej.

Co to jest OEKO-TEX ®? I dlaczego powinieneś szukać tej etykiety na odzieży dziecięcej.

Co to jest OEKO-TEX ®? Wszyscy wiecie, że ogromnie zależy mi na bezpieczeństwie i zdrowiu dzieci oraz o nasze środowisko. Dlatego uwielbiam dzielić się wskazówkami na temat wszystkiego, od zdrowego odżywiania się dla dzieci po zachęcanie ich do ćwiczeń . Jako rodzice wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były zdrowe, ale czasami nieskończone wybory mogą utrudniać wybór tego najlepszego. Dlatego cieszę się, że mogę współpracować z OEKO-TEX® Pasjonują się bezpiecznymi produktami i zapewniają markom przejrzystość w testowaniu bezpieczeństwa swoich tekstyliów i odzieży. Etykiety OEKO-TEX® to godny zaufania sposób na znalezienie bezpiecznej odzieży dla niemowląt i dzieci.

Co to jest OEKO-TEX?

OEKO-TEX®, światowe stowarzyszenie 18 niezależnych instytutów badawczych i testowych, które tworzą certyfikaty i etykiety produktów, aby świadomi kupujący mogli łatwo wybrać odzież, obuwie i artykuły domowe, które zostały przetestowane pod kątem szkodliwych substancji. Innymi słowy, OEKO-TEX® ułatwia odpowiedzialne zakupy.

co to jest oeko-tex

STANDARD 100 Dzięki certyfikacji OEKO-TEX®

OEKO-TEX® oferuje kilka certyfikatów z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie. Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX® zapewnia zaufanie do tekstyliów i odzieży, ponieważ jest to jedna z najbardziej znanych na świecie etykiet dla tekstyliów przetestowanych pod kątem szkodliwych substancji. Zaświadcza, że ​​każdy element produktu – od tkaniny po guziki i inne akcesoria – został rygorystycznie przetestowany pod kątem toksycznych chemikaliów, aby był bezpieczny dla niemowląt i dzieci.

Dlaczego OEKO-TEX® jest szczególnie ważny dla dzieci i niemowląt

W testach STANDARD 100 by OEKO-TEX® uwzględniają liczne substancje objęte regulacjami i nieobjęte regulacjami, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Możesz pomyśleć, czy to naprawdę konieczne? O dziwo, odpowiedź brzmi: tak. Istnieje wiele chemikaliów, których można użyć w procesie produkcyjnym, a które nie są dla nas dobre. Nasza skóra może wchłonąć to, co jest na ubraniu poprzez kontakt. Dzieci są szczególnie wrażliwe na toksyny w porównaniu z dorosłymi, dlatego ochrona ich jest jeszcze ważniejsza.

Etykieta STANDARD 100 firmy OEKO-TEX® zapewnia spokój ducha, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Etykieta OEKO-TEX® to pomocny sposób na łatwe zidentyfikowanie, które marki zapewniają bezpieczeństwo ich produktów.

Etykieta STANDARD 100 związana z produktem Hanna Andersson

Na przykład marka Love Gifts zapewnia, że ​​prawie cały ich wysokiej jakościasortyment posiada certyfikat STANDARD 100 według OEKO-TEX®. Uwielbiam wiedzieć, że dostaję wysokiej jakości ubrania dla obojga moich dzieci, ale jest to szczególnie miłe, jeśli Twoje dziecko ma alergie skórne lub inne wrażliwości. Mój syn ma wrażliwą skórę, więc etykieta OEKO-TEX® jest dla niego jeszcze ważniejsza.

Mam nadzieję, że przydała Ci się wiedza na temat OEKO-TEX® i tego, jak ułatwiają one pewny zakup odzieży dziecięcej. Odwiedź oeko-tex.com, aby dowiedzieć się więcej.

Produkty w naszym sklepie które posiadają certyfikat OEKO-TEX®

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X