21 wskazówek dla rodziców, jak wychowywać pozytywne dziecko

21 wskazówek dla rodziców, jak wychowywać pozytywne dziecko

W świecie w którym wszędzie czujemy nienawiść i zaciekłą rywalizację, to jak wychować bardziej wdzięczne i pozytywne dziecko jest prawdziwą walką rodzicielską. Wiemy, że w przyszłości nasze maluchy mogą napotkać wiele trudności, jak pozytywną myślą możemy zwiększyć ich pewność siebie? 

Zawsze opowiadamy naszym dzieciom historie sukcesu, pokazujemy im trofea, ale nigdy nie opowiadamy im o zmaganiach i sile pozytywnych myśli. W przyszłości będą musieli stawić czoła wyzwaniom, bez względu na to, jak bardzo je chronisz. Tylko pozytywnie myślące dziecko będzie świecić, nawet jeśli świat nie jest bajką, jak mu powiedziałeś.

To nie jest magia na jeden dzień, musisz być konsekwentny i cierpliwy, aby zaszczepić w swoim dziecku wdzięczność i pozytywne nastawienie.

21 wskazówek dla rodziców, jak wychowywać pozytywne dziecko

1. Pozwól im upaść

Nasze dzieci są oczkiem w głowie. Nie chcemy najmniejszego zadrapania na naszych żywych misiach. Rodzicielstwo jest właśnie takie. Jesteśmy zakochani w szalonej miłości, chcemy dać z siebie wszystko i nigdy nie zostawiać ich samych.

Bajkowy świat, który stworzyliśmy, rozpłynie się wraz z nimi. Nasze dzieci to wolne ptaki, będą latać wysoko. Jak każdy inny ptak, muszą nauczyć się latać. Upadną. Zostają zranieni. Ale nadmierne rozpieszczanie sprawi, że będziesz wyglądać jak doskonała mama, a nie prawdziwa mama.

W każdym przypadku musisz stać przy swoich dzieciach. Tak. Upewnij się, że nauczysz ich spadać. I powiedz im, żeby wstali.

dziecko leżące na ziemi obok roweru i stojącego człowieka

„Jeśli upadniesz, wszystko, co musisz zrobić, to wstać”

Nigdy nie rozumieją wartości walki i ciężkiej pracy, jeśli nigdy nie pozwolisz im upaść. Każda porażka daje im lekcję, aby nie osiągnąć sukcesu, ale być pozytywnym, jeśli nie mogą przez to przejść.

Porażka i sukces nie mierzą szczęścia. Podejmij więcej starań, aby Twoje dziecko było szczęśliwszą osobą niż milionerem. Tylko dziecko z pozytywnym nastawieniem może faktycznie żyć lepiej i tworzyć lepszy świat. Pozwól im uczyć się na błędach i upewnij się, że zawsze jesteś po ich stronie pomimo sukcesu lub porażki.

W życiu nie chodzi tylko o pieniądze, ale o podejmowanie wielkich wysiłków w realizacji marzeń.

2. Przypadkowy akt dobroci

Życzliwość i przebaczenie zabijają nienawiść. Cóż za piękna myśl, kiedy nasze dzieci wierzą w jedną religię: ludzkość.

Zabierz ich do domów spokojnej starości, uczestnicz z nimi w zajęciach towarzyskich, ofiarowuj swoje rzeczy, a nawet karmienie ptaków wywrze wielki wpływ na ich małe, ale najczystsze serce.

Uczą się pomagać innym, co czyni ich bardziej pozytywnymi wobec społeczeństwa. Ich umiejętności komunikacyjne i pewność siebie zwiększają się dzięki takim przypadkowym aktom życzliwości.

3. Pozytywna rutyna przed snem

Życie będzie jak zawsze zajęte. Uwielbiam rutyny przed snem, ponieważ jest to czas, w którym możesz naprawdę karmić umysł swojego dziecka pozytywnymi myślami.

Czytanie pozytywnych historii, modlitwa lub krótka rozmowa o tym, co robią przez cały dzień, zadziała. Przyznaję, że prosta rutyna przed snem dodała dziecku wdzięczności i pozytywności.

zdjęcie w skali szarości dziewczyny śpiącej na białej poduszce

Będąc bliźniaczką, jestem zmęczona w nocy, ale trzymamy się rutyny: opowiedz 10 dobrych rzeczy z dnia dzisiejszego. Kiedy zacząłem, moje dziewczyny z trudem potrafią powiedzieć 3 dobre rzeczy. I to jest takie rozczarowujące. Ale gdy kontynuujemy ten codzienny rytuał przed snem, lista dobrych rzeczy rośnie, nie mogę uwierzyć, jak ta głupia rzecz sprawia, że ​​są wystarczająco pozytywni, aby dostrzec dobro wokół siebie.

Mogą powiedzieć wszystko, co dobre, zjadłem swoje ulubione danie lub dostałem nowy ołówek. Możemy powiedzieć, że każda drobna dobra rzecz wydarzyła się przez cały dzień. Ja też przestrzegam tej rutyny. Czemu? Następny punkt jest mniej więcej taki sam.

4. Bądź wzorem do naśladowania

Bądź wzorem do naśladowania dla swoich dzieci, ponieważ dzieci faktycznie uczą się od Ciebie w każdej minucie. Każdego dnia mówisz negatywnie i żałujesz, że Twoje dziecko nie konsumuje, że negatywne wibracje w domu nie są możliwe. Stwórz piękny, szczęśliwy dom, aby maluch postrzegał świat jako bardziej życzliwy i pozytywny.

W prawdziwym świecie istnieje wiele przykładów, w których dzieci są zaburzone psychicznie i mają wiele problemów z socjalizacją, gdy widziały agresywne kłótnie, częste walki między rodzicami. Pamiętaj, że jako rodzice jesteś dla nich ich światem, oni dostrzegają to, co im pokazujesz.

5. Chwal i dawaj odpowiednie nagrody

Dlaczego jako pracownik otrzymujemy awanse i podwyżki? Kiedy dobrze wykonujemy pracę, potrzebujemy uznania. Nasze dzieci też tego potrzebują. Zawsze szukają twojego uznania.

Pamiętaj o pochwałach celowych . Rozpoznaj ich wysiłki, a nie osiągnięcia. Jeśli Twoje dziecko dostanie ocenę A na egzaminach, nie przesadzaj, mówiąc, że jesteś mądry i inteligentny, ale powiedz jej, że dobrze się uczy i ciężko pracuje, aby otrzymać ocenę. W ten sposób, nawet jeśli Twoje dziecko otrzyma B, nie będzie rozczarowane i poczuje się przygnębione, ale ciężko pracuj, aby uzyskać lepsze wyniki w następnym teście.

mężczyzna siedzi z dzieckiem dziewczyna, który wygląda na szczęśliwego

Moje dzieci dostają swoją ulubioną czekoladę, kiedy zrobią coś dobrego. Bez względu na to, jak małe jest Twoje dziecko, kocha Cię bardziej, jeśli odpowiednio je chwalisz za ich wysiłki. Doceniając go / ją, wzmacniasz dobre nawyki lub cechy zachowania.

Za każde pozytywne działanie Twojego dziecka, na przykład, gdy podzielił się pudełkiem na drugie śniadanie ze swoim kolegą z klasy, który zapomniał dziś przynieść pudełko na drugie śniadanie, mniej dokucza lub rozmawia w sklepie z zabawkami lub po prostu wkłada wszystkie zabawki do pudełka z zabawkami, nigdy nie zapomnij podziękować im i przytulić albo jakieś słodkie słowa do twoich dyń.

Twoje miłe słowa i drobiazgi za każde pozytywne nastawienie sprawiają, że Twoje dziecko jest bardziej pewne siebie i pozytywne. Potajemnie wzmacniasz system wartości swojego dziecka.

Kiedy ostatnio doceniałeś swoje dziecko? Idź i powiedz!

6. Wyrób zwyczaj witania się

Nie chcę dawać ci lekcji dyscypliny i manier. Ale witanie się z innymi sprawia, że ​​czują się bardziej komfortowo z innymi ludźmi. Nawyk witania się, przyswajanie szacunku i poczucia równości w życiu codziennym, które kształtują grzeczne i dobre dzieci.

Najlepszą wskazówką jest poproszenie ich o zrobienie kartek z podziękowaniami na Święto Dziękczynienia lub rodzinny obiad. Pozwól im spędzać więcej czasu ze starszymi, ich doświadczenie i opieka czynią ich delikatniejszymi.

Twoje dziecko ma nawyk zachęcania i okazywania miłości innym ludziom i rodzinie. Są bardziej pozytywnie nastawieni do swojej rodziny i potajemnie ćwiczą najlepsze umiejętności komunikacyjne tylko w młodszym wieku.

7. Używaj afirmacji

Mamo, nie mogę tego zrobić.

Po prostu na początku nie rozumiem. Jestem głupi.

Moi przyjaciele mają rację, jestem brzydka.

Czy to twój syn lub córka?

Aby przezwyciężyć wątpliwości i negatywne nastawienie swojego dziecka do myślenia, musisz skłonić je do napisania afirmacji. Powiedz to na głos z nimi lub zapisz w dzienniku lub notatniku swojego dziecka i po prostu powiedz mu, jak bardzo je kochasz.

Jesteście najlepsi.

Jestem z ciebie dumny.

Dowiesz się na pewno, zajmuje to więcej czasu.

Sprawiasz, że czuję się kochany i kompletny.

Ten dom potrzebuje twoich uśmiechów.

Oto kilka pozytywnych słów, które musisz codziennie wypowiadać swojemu dziecku, aby poczuł się kochany. Rozmawiałam o naszej ulubionej rutynie przed snem, zanim powiemy to głośno: „ Mogę zrobić wszystko ”. Szalony, ale jaką pozytywność wnosi ta linia do ich głosu i charakteru !!!

Znęcanie się w szkole, przemień delikatne dziecko w samookaleczenie. Twoje pozytywne dziecko dobrze sobie radzi w tego typu sytuacjach. Szczęśliwe serce pokonuje każdą dziwną sytuację w życiu. Używaj afirmacji.

Nie zapomnij przypomnieć dziecku, że zawsze jesteś po jego stronie.

8. Spraw, by poczuli wdzięczność

Omówiłam już z córkami jedną rutynę przed snem. Mówienie dobrych rzeczy w nocy powoduje powolną, ale pozytywną zmianę. Teraz rozumieją, że dziś wieczorem dostali kolację, to również świetna rzecz, wiele osób na świecie nie ma co jeść.

Czując wdzięczność, w tym uprawnionym świecie będziesz tylko pozytywny. Jeśli twoje dzieci lubią pisać, zapisz 3 rzeczy w dzienniku lub możesz kupić dziennik dla dzieci lub pomodlić się razem.

Nie musisz kpić z udogodnień, które otrzymują, ale niech dzieci wiedzą, jak bardzo są wdzięczne. To ważna umiejętność, którą rozwiniesz, aby uszczęśliwić swoje dzieci.

9. Podaj pozytywny przykład

Jeśli zdobędziesz mniej punktów, twój kolega z klasy cię wyprzedzi. Spójrz, on jest dobry w nauce i na pianinie, a nawet nie możesz dostać oceny. Jeśli tak pozostaniesz, zgubisz się na tym świecie.

Czy sposób, w jaki dajemy naszym dzieciom przykłady, jest właściwy? Rodzice zawsze wzbudzają większy strach o przyszłość, porównując inne dziecko. Niech dadzą pozytywne przykłady, na przykład aby uzyskać dobre wyniki, aby mieć dobrą wiedzę. Można powiedzieć, że pozytywne rodzicielstwo jest bardziej optymistyczne niż pesymistyczne.

10. Zaproś ich do dowolnej aktywności

Najlepsze pozytywne lekcje życia, jakich dziecko może się nauczyć, to sport. Sport uczy, jak grać zespołowo, być odpornym na wygraną lub przegraną. Spróbuj dołączyć do swojego dziecka na dowolnych zajęciach: malowanie, piłka nożna, klub czytelniczy.

Kiedy moja córka zaczynała lekcje jazdy na łyżwach, nie byłam całkowicie pewna, czy to sprawiedliwe, czy nie. Zmęczyli się i czasami narzekali, że nie chodzą na treningi. Ale widzę widoczne zmiany w ich osobowości po rozpoczęciu.

Jeśli twoja kieszeń nie pozwala na gonienie za nimi, robienie drobnych czynności rzemieślniczych, kolorowanie, zabawa w domu itp. Też może działać. Pozwól im zaangażować się w jakąkolwiek aktywność poza nauką, daj im więcej czasu na zabawę.

11. Bądź dostępny do rozmowy

Naprawdę ciężko jest słuchać niekończącej się historii Twojego malucha! Ale upewnij się, że jesteś dostępny, gdy potrzebują porozmawiać. Kiedy Twoje dziecko źle się zachowuje, publicznie okazuje napady złości lub raz po raz rozmawia z Tobą w tle, coś musi być w jego umyśle. Porozmawiaj z nimi, zapytaj, dlaczego to robią i popraw je. To najważniejszy nawyk rodziców, którzy chcą wychować bardziej pewne siebie i pozytywne dziecko.

Doświadczenia z dzieciństwa są niezapomniane, te złe są najgorsze. Kiedy unikasz rozmowy ze swoim dzieckiem, czuje się samotne i poczucie ignorancji i nienawiści wzrasta, gdy dorastają. Dorastali z negatywnym uczuciem i nie wierzą w rodzinę ani związek.

Nie unikaj swojego dziecka, kiedy przychodzi do ciebie, nawet z powodu głupiej rzeczy, o której tak myślałeś. Jeśli nie możesz porozmawiać w tej chwili, powiedz im, czy możemy porozmawiać po jakimś czasie? I zapytaj ich później.

12. Rozwiń hobby

Hobby nie jest zabawne, twoje hobby potajemnie leczy cię wszystkimi negatywnymi myślami i złymi wydarzeniami w życiu. Pomyśl o tym, całkowicie się ze mną zgodzisz. Więc zacznij rozwijać hobby w swoim dziecku.

Pamiętam, jak jeden mówca motywacyjny mówił o produktywności i przyznam, że robienie na drutach w wolnym czasie przyniosło mu korzyści w jego ogólnych wynikach, podczas gdy robienie na drutach jest uważane za hobby dziewczyny. Zapytaj swojego dziecka i pozwól mu robić wszystko, co kocha.

Hobby to nie czas wolny, to jedna z najlepszych technik odprężania . Hobby uspokaja gniew i zwiększa kreatywność, aby być szczęśliwszym i bardziej pozytywnym dzieckiem.

13. Daj im mniej

chłopiec, wspinaczka na pniu drzewa

Nie, nie powinieneś dawać mniej jedzenia, ale mniej udogodnień. Wiem, że zarabiasz pieniądze, aby Twoje dziecko mogło kupić wszystko, o czym marzy. Ale wydawanie więcej pieniędzy na swoje dziecko może go zepsuć. Daj im mniej zabawek i pozwól im bawić się samodzielnie.

Zabawki są słabością Twojego dziecka, ale nigdy nie rozleniwiaj go zbytnio, bo zapomina o wartości ciężkiej pracy kryjącej się za każdym dolarem.

Dawanie im mniej nie tylko zachęca ich do samodzielnej zabawy, ale zwiększa ich ciekawość i poczucie wdzięczności. Aby wychować szczęśliwe i pozytywne dziecko, spraw, by odpowiadało za pieniądze, zrzuć na nie odpowiedzialność.

14. Poinformuj ich o połączeniu

Kiedy twoje dzieci pokazują, jak rozmawiasz ze starszym, z sąsiedztwa lub rodziny, powtarzają cię. Wiedzą, że ludzie są najważniejsi. Witając ich, czasem wykonuj dla nich zadania, wspierając je, zaszczepiając wielką świadomość społeczną i staje się mocnym powodem, dla którego Twoje dziecko wyrosło jako osoba łagodna i odpowiedzialna.

Więc nawet jeśli twoje dziecko jest introwertykiem, pomóż mu zorganizować zabawę, pikniki, rodzinny obiad, aby mogło rozwinąć pewne umiejętności socjalizacyjne, które są niezwykle ważne, aby stworzyć szczęśliwe życie .

15. Znajdź zerową godzinę dla rodziny

rodzina siedzi na kanapie

Co to za hack? Spędź godzinę bez technologii z rodziną. Żadnych połączeń, żadnego internetu. Miej dobrą rozmowę z rodziną. Rozwijaj nawyk dyskusji i uczestnictwa. Pozwól dziecku wylać wyobraźnię i narzekać. Komplementuj osiągnięcia swoich dzieci w małych sprawach.

Twoje dziecko coś gryzmoli, kończy pudełko na lunch, pisze poprawnie, odkłada buty na miejsce, wszystko, co zdarzyło się podziwiać przed rodziną.

Możesz się zastanawiać, jak to pomaga ukształtować naprawdę pozytywne i zmotywowane dziecko, które uczy się słuchać innych, świętuje sukces innych.

16. Wyrób zwyczaj dzielenia się

Dzielenie się jest dbaniem o innych. Przez całe życie ty jako jednostka odpowiadasz również za innych ludzi. Musisz rozwinąć poczucie dostosowania i dzielenia się swoimi zasobami, takimi jak pieniądze, jedzenie, wszystko.

Pozwól swojemu dziecku dzielić się z innymi dziećmi lub rodzeństwem, wyrób nawyk dzielenia się rzeczami, uczestnicząc w aktywności społecznej, aby zaszczepić w dziecku pozytywne nastawienie.

17. Codzienna modlitwa

Modlitwa to nie tylko kwestia religijna, ale ma głęboki związek z Twoją podświadomością. Ludzie, którzy codziennie modlą się o dobrobyt i są wdzięczni, zawsze mają pozytywny stosunek do każdej złej sytuacji.

Modlitwa nie oznacza proszenia Boga o przysługę. To jedno z ćwiczeń wdzięczności, podczas których Twoje dziecko mówi i powtarza pozytywne słowa.

18. Spędź trochę czasu ze starszymi

Starsi mają większe doświadczenie, co oznacza, że ​​widzą więcej porażek i triumfów w swoim życiu. Kto może prowadzić lepiej niż oni? Kiedy Twoje dziecko spędza więcej czasu ze starszymi, uczy się cierpliwości i troski ze swojego zachowania. Pozwól im spędzić trochę czasu z dziadkami lub odwiedzić domy starców.

19. Używaj mocnych zwrotów, aby kontrolować ich gniew

Napady złości malucha są oczywiste. Zdrowie emocjonalne dziecka jest cenne, musimy o nie zadbać na wczesnym etapie. Twoje dziecko ewoluuje z każdą sekundą. Wokół niego dzieje się znacznie więcej zmian, które sprawiają, że Twoje dziecko jest niespokojne i wściekłe.

dziewczyna nosi portret farby twarzy wygląda zły

Wiem, że jesteś zdenerwowany, ale musisz mi powiedzieć, dlaczego to robisz.

Zawsze dobrze się zachowujesz, co cię dziś trapi?

Czy możemy porozmawiać o tym, dlaczego jesteś na mnie zły?

Czy możemy porozmawiać o tym, dlaczego jesteś zły?

Jesteś wystarczająco dobry, ale musisz teraz ściszyć głos.

Wiem że możesz to zrobić. Ale pozwól, że ci w tym pomogę?

Użyj tak potężnych zwrotów, aby kontrolować problem gniewu Twojego dziecka. Gniew zawsze zabija szczęście. Pomóż swojemu dziecku się uspokoić i mieć nawyk omawiania codziennych problemów.

20. Popraw ich złe zachowanie

Wiem, że możesz się ze mną nie zgodzić, ale korygowanie złego zachowania jest skuteczną techniką rodzicielską . Nigdy nie musisz wspierać swojego dziecka za jego złe zachowanie. Albo rozmawiając, albo stosując pozytywne kary, możesz poinformować swoje dziecko, co jest zrównoważone, a co nie.

Kara nie jest biciem. Pamiętam słynny film z ojcem, w którym pozytywnie ukarał jej córkę, by szła sama do szkoły (ojciec podążał za nią w samochodzie), podczas gdy on dostał drugą skargę na jej córkę za zastraszanie innych dzieci w autobusie. Zdecyduj się. Możesz odciąć im czas przed ekranem, mniej cukierków, dać im dodatkową pracę domową, taką jak pomoc w sprzątaniu garażu lub cokolwiek innego, co naprawi ich złe zachowanie.

21. Poczuj otaczającą ich zieleń

Odżywianie się zielenią i przebywanie blisko natury zawsze ma pozytywny wpływ na ogólną osobowość Twojego dziecka. Idź na spacer z dzieckiem, pozwól maluchowi bawić się w ogrodzie, a nie drogimi zabawkami, pozwól ubrudzić się ubraniom, aby zrobić rysunki z piasku lub rysować na lądzie, wszystkie te bezpłatne zabawki zwiększają jego kreatywność.

Stwórz wokół siebie proste i oszczędne życie, w którym będą mogli swobodnie latać bez wahania i porównań.

Ostatnie słowa

Oto kilka skutecznych i łatwych sposobów wychowania pozytywnego i pewnego siebie dziecka. Jestem pewien, że jeśli jesteś w stanie wdrożyć niektóre z tych sposobów, możesz dostrzec wyraźną różnicę w zachowaniu swojego dziecka.

Wiesz, co działa najlepiej dla Twojego dziecka. Więc na początku wybierz, z kim bardziej Ci zależy. Daj mi znać wśród tych wskazówek, aby wychować bardziej pozytywne i pewne siebie dziecko, które kochasz bardziej i chętnie zaczynasz pierwszy.

Udostępnij ten artykuł i nie zapomnij do mnie odpisać, jeśli Ci się spodoba.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X